Kopenhagos oro uostas

Kopenhagos oro uostas (CPH), dar vadinamas Kastrup oro uostu, yra didžiausias oro uostas Skandinavijoje, taip pat vienas seniausių visoje Europoje. Oro uostas įsikūręs vos 8 kilometrai nuo miesto centro, su kuriuo galima lengvai susisiekti viešuoju transportu. O taip pat netoliese, vos už 24 kilometrų, yra ir Švedijos miestas Malmė, kurį galima pasiekti Oresundo tiltu.

Per metus oro uostas aptarnauja maždaug 30 mln. keliautojų.

Oro uoste yra 2 terminalai. Iš vieno į kitą kelionė trunka iki 20 minučių.

Kaip nuvykti iš Kopenhagos oro uosto į miesto centrą?

Kopenhagos oro uostą ir miesto centrą jungia net keli viešojo transporto pasirinkimai. Į centrą galima keliauti traukiniu, kurie čia kursuoja kiaurą parą. Traukiniai iš oro uosto į centrinę Kopenhagos stotį važiuoja maždaug kas 20 minučių, o visa kelionė užtrunka irgi apie 20 minučių.

Jei miesto centrą norite pasiekti greičiau, galite rinktis metro paslaugas. Metro paslaugos irgi prieinamos kiaurą parą ir čia jie kursuoja kas kelias minutes, o vidutinė kelionės trukmė iki miesto centro yra vos 15 minučių. Norint nukeliauti iš oro uosto į miesto centrą reikėtų rinktis M2 liniją (geltonąją) ir keliauti iki Nørreport stoties.

Jei norite tiesiogiai keliauti nebūtinai į miesto centrą, o į aplinkinius rajonus, galite pasirinkti autobusą. Vieną iš jų galima rasti prie antrojo arba trečiojo terminalų. Jie čia irgi kursuoja kas kelias minutes, todėl pasigauti reikiamą autobusą vargo nebus.

Jei vertinate ne tik greitį, bet ir patogumą, galite rinktis taksi paslaugas. Tiesa, turėkite omenyje, kad toks kelionės būdas kainuos kur kas daugiau, nei važiuojant traukiniu, metro ar autobusu. Taksi paslaugas teikiančius vežėjus galima rasti prie antrojo ir trečiojo terminalų. Pagrindiniai taksi paslaugų tiekėjai, esantys šalia oro uosto – Taxa Taxis, DanTaxi, Amager-Obro Taxi ir Taxi 4×27. Vidutiniškai kelionė su taksi į miesto centrą kainuoja apie 25-30 eurų.

Jei norite iš oro uosto iškeliauti nepriklausomai, galite išsinuomoti automobilį. Automobilį nuomai rasti galite žemiau pateiktame informaciniame lauke.