Kopenhagos kortelė

Dažnai turistui, pirmą kartą vykstančiam į Kopenhagą, kyla klausimas – „Ar verta įsigyti Kopenhagos kortelę?“. Šiame straipsnyje pamėginsime atsakyti į šį klausimą.

Kopenhagos kortelė, dar vadinama Copenhagen Card, yra kortelė, kurią įsigiję galėsite nustatytą laiko tarpą nemokamai naudotis viešuoju transportu bei nemokamai patekti į tam tikras turistų lankomas vietas.

Kaina

Kopenhagos kortelės kaina priklauso nuo to, kiek laiko norėsite ja naudotis. Pateikiame jums kainoraštį:

24 valandos48 valandos72 valandos120 valandų
Suaugusiajam54 EUR80 EUR99 EUR133 EUR
Vaikui26 EUR40 EUR49 EUR67 EUR

Lentelėje esančios kainos gali būti pasikeitusios, todėl rekomenduojame jas pasitikslinti oficialioje kortelių platinimo svetainėje – čia.

Verta paminėti dar ir tai, kad kiekvienas suaugęs asmuo, turintis Kopenhagos kortelę, nemokamai gali lydėti iki dviejų vaikų iki 10 metų. Tokiu atveju vaikai kartu gali visur keliauti nemokamai.

Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo nepigus malonumas, tačiau prisiminkite, kad Kopenhaga nėra itin pigus miestas ir jei norėsite užeiti bent į keletą muziejų, ši kortelė jau labai greitai jums atsipirks.

Ką galima aplankyti turint kortelę?

Paminėsime keletą iš daugybės lankytinų objektų, į kuriuos su šia kortele galėsite patekti nemokamai:

  • Gamtos istorijos muziejus ir botanikos sodas
  • Įspūdingas Tivoli pramogų parkas (tiesa, jei norėsite išbandyti atrakcionus, mokėti reikės papildomai)
  • Turas laivu Kopenhagos kanalais
  • Apskritasis bokštas, į kurį pakilę galėsite nužvelgti Kopenhagos panoramą
  • Rosenborgo pilis, su visomis karališkomis gėrybėmis joje
  • Den Blå Planet akvariumas. Tai milžiniškas kompleksas vandens pasaulio mėgėjams, kurį primygtinai rekomenduojame aplankyti.
  • Nacionalinis muziejus, kuriame eksponuojami daiktai nuo akmens amžiaus iki pat šių laikų
  • Išganytojo bažnyčia. Turistai 400 sraigtinių laiptelių gali užlipti iki pat jos viršūnės smaigalio. Itin patrauklus pasiūlymas ekstremalams. Tiesa, vėjuotą dieną ši pramoga dažnai yra neleidžiama.
  • Kopenhagos zoologijos sodas, kuriame susipažinsite su daugiau nei 4000 skirtingų gyvūnų.

Tai tik nedidelė dalis vietų, į kurias patektumėte su Kopenhagos kortele nemokamai. Pilną vietų sąrašą galite rasti čia.

Viešasis transportas

Įsigiję Kopenhagos kortelę jūs taip pat galite nemokamai naudotis viešuoju miesto transportu – metro ir traukiniais. Viešasis transportas čia kursuoja kas kelios minutės, jis taip pat jungia miesto centrą su oro uostu bei kitais artimais rajonais. Tad įsigiję Kopenhagos kortelę galėsite nemokamai naudotis viešuoju transportu. Plačiau skaitykite čia.

Kur įsigyti?

Kortelę galima įsigyti internetu paspaudus šią nuorodą. Yra dvi opcijos, kokią kortelę turėsite: elektroninę ar fizinę.

Jei įsigijote elektroninę kortelę, tiesiog atsisiųskite Copenhagen Card aplikaciją į savo telefoną ir atsidarykite kortelę su kortelės numeriu, kurį gavote po apmokėjimo. Kai norėsite pradėti naudoti kortelę, jums tereiks ją aktyvuoti telefone.

Jei įsigijote fizinę kortelę, atsispausdinkite po apmokėjimo gautą kortelės išdavimo lapą ir pateikite jį kortelių išdavimo centre, kurių Kopenhagoje yra ne vienas. Pavyzdžiui – Kopenhagos oro uosto informacijos skyriuje. Jūs taip pat galite pasirinkti, kad kortelė būtų atsiųsta tiesiai į namus. Prieš naudojimą ant kortelės būtinai turite parašyti jos pradžios naudojimo datą, kitaip kortelė bus laikoma neaktyvia.