Ką aplankyti Kopenhagoje?

Nyhavn prieplauka

Nyhavn (lietuviškai tai reiškia „naujasis uostas“) prieplaukoje gyvenimas tiesiog virte verda. Prieplauka iš abiejų pusių apsupta spalvingais pastatais, kurių pirmuose aukštuose įsikūrę barai ir restoranai, o virš jų dažnai įsikūrę moteliai ir viešbučiai. Čia nuolat šurmuliuoja gausybė žmonių. O visi norintys pasiplaukioti siaurais Kopenhagos kanalais, būtent iš šios prieplaukos gali leistis į turistinę kelionę barža, kurių čia apstu. Tai pirmas dalykas, kurį rekomenduojame padaryti atvykus į Kopenhagą, mat būtent iš vandens susipažinti su visa centrine miesto dalimi yra patogiausia.

Kopenhagos undinėlė

Kopenhagos undinėlė – tai tikra Kopenhagos vizitinė kortelė. Visi šiame mieste viešintys turistai tiesiog privalo nusifotografuoti prie šios ikoniškosios skulptūros. 1913 metais šią skulptūrą miestui padovanojęs skulptorius Edvardas Eriksenas, kuris rėmėsi Hanso Kristiano Andersono pasakos motyvais. Tiesa, ant akmens sėdinti undinėlės skulptūra yra sumažinta originalo kopija. Originalą Eriksenas pagamino „Carlsberg“ alaus daryklos įkūrėjui Carl Jacobsenui, mat būtent jis užsakė šią skulptūrą. Tačiau iki šiol originalo būvimo vieta nėra žinoma.

Strøget pėsčiųjų gatvė

Strøget gatvė yra viena ilgiausių gatvių pasaulyje, skirta tik pėstiesiems. Joje nesutiksite automobilių, tačiau rasite daugybę aplink gatvę išdėstytų tiek prabangių, tiek ir pigių parduotuvių, bei daugybę maitinimo įstaigų. Kasdien šia gatve praeina apie 80 tūkst. turistų vasaromis ir apie 48 tūkst. – žiemą.

Tivoli sodai

Tivoli sodai yra vienas seniausių atrakcionų parkų pasaulyje, kuris vis dar veikia. Parkas atidarytas 1843 metais ir yra įsikūręs pačiame Kopenhagos centre. Savo amžiumi jį lenkia tik kitas Danijos parkas – Bakken. Kasmet Tivoli sodus aplanko per 4mln. lankytojų, tai yra pats lankomiausias pramogų parkas Skandinavijoje. Nieko nuostabaus žinant, kad jame pramogų ras nuo pačių mažiausių, iki pačių didžiausių. Čia apstu amerikietiškų kalnelių bei kitų ekstremalių atrakcionų.

Bakken parkas

„Dyrehavsbakken“ – trumpiau vietinių ir svečių tiesiog vadinamas „Bakken“. Tai seniausias vis dar veikiantis pramogų parkas pasaulyje, kuris įsikūręs vos 10 kilometrų nuo Kopenhagos centro. Kasmet jį aplanko beveik 3 milijonai lankytojų. Patekimas į jį yra nemokamas, priešingai nei Tivoli parke, ir tik jei norėsite pasinaudoti kuriuo nors iš atrakcionų, turėsite susimokėti. Čia taip pat yra įspūdingi medinės konstrukcijos amrikietiški kalneliai, kurie pagaminti 1932 metais. O šio fakto žinojimas prideda tik dar daugiau adrenalino. Įprastai šis parkas veikia nuo kovo iki rugpjūčio galo.

Apskritasis bokštas

XVII amžiuje Kopenhagos centre pastatytas Apskritasis bokštas (ang.: Round Tower) yra seniausia vis dar veikianti observatorija Europoje. Dabar tai turistų itin mėgstama vieta, mat į jo viršūnę gali pakilti visi, susimokėję simbolinę sumą pinigų. Pakilimas vyksta sraigtiniu taku, kuris, atrodo, niekada nesibaigs. O nuo viršaus atsiveria Kopenhagos centro vaizdas.

Gineso rekordų muziejus

Norite nusifotografuoti prie aukščiausio kada nors gyvenusio žmogaus, o gal šalia storiausio? Visa tai ir dar daugiau galite išmėginti Gineso rekordų muziejuje. Čia rasite ne tik sausus faktus apie pasaulio rekordus, bet ir rekordus atkartojančius maketus, skulptūras, video medžiagą. O kai kuriuos rekordus galėsite bandyti pagerinti netgi jūs patys.

„Den Blå Planet“ akvariumas

Tai vieta, kurioje apsilankę pradėsite visai kitaip žiūrėti į povandeninį pasaulį. Savo akimis pamatykite didžiuliuose akvariumuose plaukiojančius ryklius, rajas ir kitus jūros gyventojų. Arba tiesiog palyskite po akvariumu ir leiskite visiems jiems plaukioti jums virš galvos. Na, o drąsiausieji už papildomą priemoką ir patys gali panardyti su rykliais.